gargara yanlışla içilirse ne yapılmalı

Etken Maddesi
Kombine Formül

NESGARIN 200 ML SOLÜSYON

Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

FORMÜLÜ

Bir şişede (200 ml.) ; Benzoik asit ......0.250 g, Sodyum Florür .....0.100 g, Setilpiridinyum Klorür ...100 g, Mentol .. ..............0.160 g, Metil Salisilat ........0.050 g, Alkol .................60.000 g, Yardımcı madde: Boyar madde Tartrazin) içerir.

ENDİKASYONLARI

Nesgarin antiseptik ve dezenfektan olarak ağız iltihaplarında (mukoza, dil, diş ve dişetleri) kullanılır. Diş çürümelerine ve diş plaklarının oluşmasına karşı etkilidir. Bademcik iltihaplarında esas tedavinin yanında antiseptik yardımcı olarak kullanılabilir. Takma dişlerin meydana getirdiği ağız yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.

KONTRENDİKASYONLARI

İçeriğindeki maddelerden birine karşı hassasiyeti olanlarda kullanılmamalıdır.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Gerektiğinden fazla ve devamlı olarak kullanılması tavsiye edilmez. Çocuklarda kullanılmamalıdır. Bileşimindeki boyar madde olarak bulanan Tartrazin sebebiyle, bazı şahıslarda hassasiyet görülebilir.

YAN ETKİLER

Önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. İritasyona neden olmaz. Ancak sürekli kullanıldığında bazı kişilerde aşırı hassasiyet oluşabilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

ETKİLEŞMELER

Bildirilmemiştir.

DOZU & KULLLANIM ŞEKLİ

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde ; Günde 4 – 5 defa bir bardak suya 2 kapak dolusu Nesgarin Solüsyon konarak gargara yapılmalı ve ağız çalkalanmalıdır. DOZ AŞIMI HALİNDE ALINACAK TEDBİRLER VE ÖZEL ANTİDOT : Yanlışlıkla içilmesi durumunda semptomatik tedavi uygulanır; süt içirilir ve doktora danışılır.

İlaç Fiyatı 2.23 YTL

Reçeteli Verilir...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !